Czy warto wynajmować mieszkanie studentom?

Wynajem krótkoterminowy – co warto wiedzieć
6 czerwca, 2017
Mieszkanie dla studenta, jakie mieszkanie kupić lub wynająć
Idealne mieszkanie dla żaka
13 czerwca, 2018
Mieszkanie dla studenta - warto?

Mieszkanie dla studenta - warto?

Kupno nowego mieszkania to istotny koszt. Dla wielu osób jest to jedna z znaczących inwestycji w życiu. Nadal jest to bardzo opłacalne działanie.
W ciągu ostatnich kilku lat wzrosła liczba wynajmowanych mieszkań. Zwłaszcza w ośrodkach uniwersyteckich bardzo często wynajmującymi są właśnie studenci. Młodzi żacy, jeszcze w trakcie zdobywania akademickiego wykształcenia bardzo często zmieniają mieszkanie. Wiąże się to ze zmianą lokatorów. Nawet jeśli decydują się na jedno mieszkanie na okres edukacji uniwersyteckiej, to i tak nie ma lęku,że się zasiedzą.

Na jakie mieszkanie decydują się żacy

Wbrew pozorom, żacy nie zdecydują się na każde mieszkanie. Największym powodzeniem cieszą się mieszkania 2 i 3 pokojowe. Dla studentów ma to istotne znaczenie, gdyż umożliwia wynajmowanie mieszkania przez większość ilość osób, a jednocześnie zachowanie intymności. Niezmiernie ważna jest lokalizacja. Najlepiej, gdy będzie to najbliższa okolica wydziału. Jeżeli miałoby znajdować się ono dalej, koniecznie musi być blisko linii autobusowej, tramwajowej, a najlepiej punktu przesiadkowego. Pomimo że, studenci bardzo często posiadają już uprawnienia kierowców, a nawet własne pojazdy, nie zawsze korzystają z nich w drodze na uniwersytet. Mieszkanie, które chcemy wynająć musi być wyposażone w podstawowe meble i urządzenia. Ostatnimi czasy coraz częściej jest niezbędna już nie tylko pralka, lodówka i kuchenka, ale także zmywarka.

Zarządzanie

Kupno mieszkania pod wynajem dla żaków dla wielu wiąże się z obawą, że nasze nowe mieszkanie zostanie zniszczone. Można się przed tym uchronić. Po pierwsze, powinno się porozmawiać z przyszłymi lokatorami. Wielu właścicieli mieszkań decyduje się na krótki dialog także z ich rodzicami. Uzgodnić należy sposób płacenia czynszu i innych opłat. Można co miesiąc przychodzić do mieszkania i przy okazji kontrolować jego stan. Jednak, gdy nabierzemy zaufania, warto pomyśleć o innej metodzie płatności. Dzięki temu wygospodarujemy trochę czasu, a i dla młodych będzie wygodniejsze. Opiekę nad mieszkaniem można zlecić także firmie, która zadba o wszystkie sprawy związane z wynajmowaniem.

Czy to opłaca się finansowo?

Wynajem mieszkania w akademickim mieście to świetna inwestycja. Każdego roku napływają nowi zainteresowani. Jeżeli nasze ceny nie będą wysokie, a przy okazji zadbamy o standard, to na pewno nie stracimy. Oczywiście,pieniądze nie zwrócą się od razu, co też trzeba mieć na uwadze. Na kupno nowego mieszkania decydują się też rodzice, których dzieci rozpoczynają studia, zwłaszcza jeśli jest to rodzeństwo zbliżone wiekiem. Młodzi dobierają sobie za współlokatorów kolegów i to z ich opłat pokrywane są koszty związane z utrzymaniem, czy ewentualnym kredytem.

Zakup nowego mieszkania to spora inwestycja. Jest to jednak bardzo dobry sposób na ulokowanie oszczędności.

 

 

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok