Idealne mieszkanie dla żaka

Mieszkanie dla studenta - warto?
Czy warto wynajmować mieszkanie studentom?
11 listopada, 2017

Idealne mieszkanie dla żaka

Mieszkanie dla studenta, jakie mieszkanie kupić lub wynająć

Idealne mieszkanie dla żaka

Powoli zbliża się czas, w którym studenci będą coraz intensywniej szukać mieszkania czy pokoju na wynajem. Oferta lokali do wynajęcia jest naprawdę bogata. Jednak żacy mają inne potrzeby mieszkaniowe niż młode małżeństwo z dziećmi.

Lokalizacja

Mieszkanie na obrzeżach miasta nie jest najlepszym rozwiązaniem dla studenta, szczególnie gdy będzie to źle połączona z resztą dzielnica miasta. Oczywiście wynajęcie mieszkania w ścisłym centrum jest związane z wyższymi kosztami, warto poszukać mieszkania mając na uwadze położenie najbliższych linii komunikacji miejskiej.

Układ pomieszczeń

Najczęściej jedno mieszkanie wynajmuje kilkoro studentów. Lokale z aneksem kuchennym w tym wypadku to nie najlepsze rozwiązanie. Chyba że przylegający do kuchni pokój będzie pełnił funkcję salonu dostępnego dla wszystkich lokatorów. Funkcjonale jest także odseparowanie łazienki i toalety. W Polsce największą popularnością cieszą się mieszkania składające się z dwóch lub trzech pokoi. Mniej popularne przez ceny są garsoniery.

Nie tylko mieszkanie

Wielu właścicieli mieszkań bardzo dobrze zdaje sobie sprawę, że studenci będą poszukiwać w pełni wyposażonego mieszkania. Coraz częściej spotyka się także doskonale wyposażone w naczynia i sprzęty kuchnie. Rzeczy, które są na wyposażeniu mieszkania, warto wyszczególnić w umowie.

Opłaty

Kluczową rolę odgrywa oczywiście cena. Młodzi ludzie poszukują najczęściej najatrakcyjniejszych cenowo ogłoszeń. Należy jednak przeanalizować, czy odrobinę wyższe kosztu nie zapewnią nam znacznie lepszych warunków mieszkaniowych.

Studia to czas wejścia w dorosłe życie. Warto poświęcić trochę czasu i znaleźć takie mieszkanie, które zagwarantuje nam komfortowe warunki mieszkaniowe i nie nadwyręży budżetu.

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok