Deweloper i biuro nieruchomości – najlepszy duet

Home staging – sprzedaj swoje mieszkanie szybciej i w lepszej cenie
6 czerwca, 2017

Deweloper i biuro nieruchomości – najlepszy duet

Z sprzedażą mieszkań deweloperskich związana jest cała machina procedur i działań – od zaplanowania całej inwestycji, przez skuteczny marketing, aż po profesjonalną obsługę sprzedaży. Każdy z tych elementów dla pełnego powodzenia inwestycji budowlanej musi być odpowiednio przygotowany i zrealizowany na najwyższym poziomie. Dziś bowiem oczekiwania konsumentów względem nie tylko mieszkań, ale standardów obsługi sa bardzo wygórowane.

Co raz więcej deweloperów wybiera współpracę z doświadczonym biurem nieruchomości. Dlaczego? Dlatego, że profesjonalne biura nieruchomości dysponują wysoce rozwiniętym działem sprzedaży (co wpłynie na sprawną sprzedaż mieszkań w danej inwestycji deweloperskiej), kreatywnym działem marketingu (co wpłynie na skuteczniejszą reklamę inwestycji budowlanej), oraz doświadczonym działem doradztwa finansowego (co wpłynie na kompleksowość obsługi sprzedaży). Z tej perspektywy deweloper i biuro nieruchomości to zgrany i fachowy duet, a współpraca tych dwóch podmiotów przynosi wspólne korzyści.

Mówiąc o korzyściach współpracy dewelopera z biurem nieruchomości, co dokładnie mamy na myśli? Poniżej znajdziesz listę najważniejszych korzyści jakie wynikają dla dewelopera w trakcie współpracy z biurem nieruchomości.

Precyzyjna analiza potrzeb rynkowych

Powodzenie inwestycji budowlanej jest głównie zależne od dostosowania się do potrzeb nabywców nieruchomości. To właśnie ich „tak”, lub „nie” decyduje o tym, czy deweloper zyska na inwestycji budowlanej, czy też straci własny wkład finansowy. W trakcie planowania inwestycji budowlanej nie można kierować się własnymi przekonaniami, czy też upodobaniami. Należy brać pod uwagę oczekiwania Klientów związane z lokalizacją mieszkań czy też z standardem wykończenia. Bardzo ważną rolę podczas planowania inwestycji odgrywa analiza rynku inwestycyjnego. Współpracując z doświadczonym biurem nieruchomości, jako deweloper otrzymasz precyzyjne wytyczne co do lokalnych trendów na rynku nieruchomości.

Reklamowanie inwestycji

Marketing bardzo mocno wspiera sprzedaż inwestycji mieszkaniowej. Sprawnie przeprowadzona kampania reklamowa może być bodźcem dla potencjalnych Klientów. Deweloperzy rzadko kiedy posiadają własny dział marketingu, zlecając prowadzenie kampanii marketingowej agencją reklamowym. Nie jest to do końca dobre rozwiązanie, gdyż agencje reklamowe nie orientują się tak dobrze w rynku nieruchomości jak biura nieruchomości. Dobrze jest zatem współpracować z takim biurem, które dysponuje własnym działem marketingowym. W jaki sposób biuro nieruchomości może reklamować konkretną inwestycję budowlaną. Sposobów jest bardzo wiele, choć eksperci twierdzą, że najlepszym rozwiązaniem reklamowym w dzisiejszych czasach jest internet. Doświadczone biuro nieruchomości jest w stanie zaoferować deweloperowi kampanię w mediach społecznościowych, zaprojektowanie strony internetowej dla inwestycji, a także przeprowadzenie eventu typu drzwi otwarte, dla zainteresowanych zakupem nieruchomości Klientów.

Obsługa sprzedaży nieruchomości

Każdy deweloper może liczyć na kompletną obsługę sprzedaży mieszkań w danej inwestycji ze strony biura nieruchomości. W tym zakresie biura nieruchomości samodzielnie organizują spotkania z Klientami i przeprowadzają prezentacje inwestycji. Do zadań biura nieruchomości w obrębie obsługi sprzedaży należy także przygotowanie pełnej dokumentacji sprzedażowej (wraz z przeniesieniem prawa własności u notariusza). Co to oznacza dla dewelopera? Więcej czasu i więcej możliwości na rozwój kolejnych inwestycji budowlanych. Biura nieruchomości szukają konkretnych odbiorców dysponując bogatą bazą Klientów. Sprzedaż nieruchomości z biurem nieruchomości jest dużo szybsza i sprawniejsza.

Doradztwo finansowe

Wielu Klientów zainteresowanych zakupem mieszkania u dewelopera musi skorzystać z kredytu hipotecznego. Otrzymanie kredytu na mieszkanie łączy się z wydłużeniem czasu sprzedaży mieszkania i koniecznością przeprowadzenia dodatkowych czynności. Jeśli jako deweloper chcesz dotrzeć do takich Klientów, powinieneś im oferować doradztwo kredytowe na miejscu. W ich oczach staniesz się bardziej wiarygodny i profesjonalny. Nie musisz jednak zatrudniać specjalistów, ani zlecać dodatkowej pracy biurom doradztwa finansowego. Sprawdź oferty biur nieruchomości, które dysponują własnym działem doradztwa kredytowego. Biura nieruchomości ściśle współpracują z bankami, dzięki czemu oferty kredytów dla Klientów są dużo bardziej atrakcyjne. Jedno biuro nieruchomości i aż tyle możliwości.

Korzystanie z usług doświadczonego biura nieruchomości to dla dewelopera bardzo wygodne rozwiązanie, gdyż część jego obowiązków zostaje zrealizowana przez profesjonalistów znających się na sprzedaży mieszkań. Obsługa sprzedaży jest sprawniejsza, inwestycja dociera do zainteresowanej grupy Klientów, a deweloper może rozwijać kolejne plany budowlane. Współpraca dewelopera z biurem nieruchomości to rozwiązanie, które warto przemyśleć. A korzyści jakie wzajemnie otrzymują te dwie instytucje są niezliczone.

 

Komentarze są wyłączone.

Strona używa cookies
Ok